NICZEGO NIE ŻAŁUJ!

Zapytałam kiedyś mojego znajomego, który pracował w hospicjum, czego umierający ludzie żałują pod koniec życia. W odpowiedzi usłyszałam, że wielu z nich ugina się pod ciężarem żalu  – bo bali się żyć tak jak pragnęli, nie zdążyli pogodzić się z rodziną, za bardzo przejmowali się drobiazgami, stracili kontakt z  przyjaciółmi i nie odnowili tych znajomości.

Po tej rozmowie już nie miałam wątpliwości, że to, co najbardziej się w życiu liczy to relacje międzyludzkie. To właśnie one nadają sens wszystkiemu, co robimy.

Steve Jobs każdego dnia rano zadawał sobie pytanie: „Czy gdyby był to ostatni dzień w moim życiu spędziłbym go tak, jak zaplanowałem?” Jeśli  nie mógł sobie odpowiedzieć „tak”, zmieniał plany.  Spróbuj i Ty stawiać sobie takie pytanie każdego ranka. Kiedy odkryjesz na czym polega różnica między życiem, które prowadzisz, a życiem, które chciałbyś/chciałabyś prowadzić, będziesz mógł/mogła żyć tak, żeby niczego nie żałować.

Mam dla Ciebie pomocne ćwiczenie, które pomaga w uświadomieniu sobie, czego tak naprawdę chcesz od życia. Wyobraź sobie, że zostały Ci 2 tygodnie życia. Zaplanuj, jak byś je spędział/a. Co byś zrobił/a, żeby maksymalnie wykorzystać tak krótki czas? Najlepiej wykonać to ćwiczenie pisemnie.

Jeśli artykuł okazał się przydatny, zostaw like’a, skomentuj – w ten sposób doceniacie mój wkład w tworzenie nowych treści.

Reklamy

3 myśli na temat “NICZEGO NIE ŻAŁUJ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s