UNIKAJ WAMPIRÓW ENERGETYCZNYCH!

 W każdym środowisku  spotkasz ludzi, którzy wprowadzają nerwową atmosferę. Są zawistni, plotkują, stwarzają problemy, tam gdzie ich nie ma. Co jeszcze cechuje ludzi, którzy zabierają Ci energię? Rozpoznaj wampirów energetycznych w swoim otoczeniu i trzymaj się od nich z daleka!

Przede wszystkim są to osoby biorące. W zdrowej relacji obie strony zarówno dają, jak i przyjmują. Natomiast, jeśli jedna osoba przyjmuje rolę ofiary i oczekuje, że ta druga  będzie ciągle wybawiać ją z opresji, to jest wyczerpujące.  Z pewnością taka znajomość nie jest warta kontynuowania.

Pamiętaj, że wszystkie relacje podlegają ciągłym zmianom. Dana znajomość może po jakimś czasie, z różnych powodów, przestać wnosić wartość do Twojego życia. Najczęściej to Twoje aktywności, takie jak studia, praca, hobby, determinują grupę ludzi do której przynależysz. Wraz ze zmianami w Twoim życiu ludzie przychodzą i odchodzą. Tylko nieliczni zostają w nim na długie lata, a nawet na zawsze.

Warto przyjrzeć się swoim relacjom, aby uzyskać wiedzę, które z nich są dla Ciebie najbardziej wartościowe i gdzie zainwestować więcej czasu i energii. Zrób analizę swoich kontaktów, zatrzymując się przy każdej osobie z listy. Odpowiedz sobie na następujące pytania:

 1. Jaka jest Twoja pierwsza myśl dotycząca danego znajomego?
 2. Czy jest to osoba dająca czy biorąca? Czy wiesz, że możesz na nią liczyć, jeśli  potrzebujesz pomocy?
 3. Czy po spotkaniu z tą osobą czuję się „doładowany/a” pozytywną energią?
 4. Czy dzięki tej znajomości mam większą motywację do stawania się coraz lepszym/lepszą?
 5. Czy dana relacja ma potencjał do wzrostu?
 6. Czy chcę przenieść ją na wyższy poziom?
 7. Z kim chcę ograniczyć kontakty?

Są to rzeczy, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy. Jednak jestem przekonana, że warto świadomie dobierać ludzi do swojego życia, bo od nich w znacznym stopniu zależy jego jakość. Mam nadzieję, że to ćwiczenie Ci w tym pomoże.

Daj znać w komentarzu, jakie są Twoje wnioski i przemyślenia z tego artykułu.

Reklamy

17 myśli na temat “UNIKAJ WAMPIRÓW ENERGETYCZNYCH!

 1. Bardzo dobry tekst. Ja pozbyłam się wszelkich relacji, które mnie tylko wyniszczały. Jest mi teraz o wiele lepiej, znów zaczęłam w siebie wierzyć. 🙂 Pytania, które stworzyłaś, są naprawdę świetne. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Znam osoby, które niestety takimi wampirami energetycznymi są. Znam i unikam jak ognia. Spotkanie z tego typu osobą pozbawia nas zupełnie energii. Jedna kobieta w poprzedniej pracy działała na mnie tak silnie, że cały czas byłam osłabiona i często chorowałam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Długofalowy stres tak działa, pozbawia nas energii i odporności 😦
   Dlatego warto dla samej siebie podjąć wysiłek związany z uwolnieniem się od wpływu takiej osoby. Cieszę się, że Tobie również to się udało 🙂

   Polubienie

 3. Oj tak, warto wystrzegać się wampirów energetycznych. Niszczą nas, zabieraja dobra energii i demotywuja. Najlepiej otaczać się tylko ludźmi z dobrą energią, z optymistami. Wtedy od razu pochmurny dzień nie stanowi problemu;)

  Polubienie

 4. Od dłuższego czasu stosuję metodę eliminowania wokół siebie ludzi wysysających ze mnie pozytywną energię. Zdecydowanie lepiej na tym wychodzę. Mimo że całkiem ich uniknąć się nie da, to jednak można ograniczać do minimum 🙂

  Polubienie

 5. Dobry artykuł. Ja już od liceum trzymam się tego, że jak jakaś znajomość mnie bardziej męczy oraz, gdy więcej daję niż otrzymuję- to nie ma sensu, by się z kimś takim męczyć. Na studiach miałam taką koleżankę- dopiero po dłuższym czasie odkryłam, że jest to właśnie taki typ wampira energetycznego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s