DOSTRZEGAJ PIĘKNO KAŻDEGO DNIA!

Pamiętam, jak w szkole średniej nauczycielka wiedzy o kulturze kazała nam wybrać ulubiony cytat i umieścić go na pierwszej stronie zeszytu. Mi najbardziej spodobały się słowa Leonarda da Vinci: „Kto życia nie ceni, nie wart go.” Mimo upływu lat, dla mnie ta sentencja wciąż ma duże znaczenie.

Wielu z  nas narzeka na pogodę, na polityków, na swoją pracę itd. Zawsze znajdzie się mnóstwo rzeczy, które mogłyby być lepsze. Przecież, nic nie jest idealne. Zatem, skoro nie możemy czegoś zmienić, (pamiętaj, że wiele rzeczy jesteś w stanie zmienić, jeśli naprawdę chcesz!)to albo będziesz całe życie zadręczać tym siebie i innych, albo to zaakceptujesz.

Wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swojej figury, bo tam mamy za mało, a tam za dużo i zawsze coś nie pasuje. Przestań porównywać się do nieistniejącego ideału oraz wmawiać sobie i innym, że coś z Tobą jest nie tak. Zadbaj o siebie, staraj się być najlepszy/a, jaki możesz być w danym momencie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto ma, lepsze, łatwiejsze, pod pewnymi względami, życie niż Ty. Jednak gdybyś poznał/ a je całościowo to, pewnie nie chciałbyś/chciałabyś być w skórze tej osoby.

Skupiaj się na darach, które otrzymujesz każdego dnia, na tym, jak wiele masz w swoim życiu wspaniałych ludzi, pięknych przeżyć, wartościowych momentów – bądź za to wszystko wdzięczny/a! Możesz mieć ich więcej, ale tylko wtedy jeśli  zaczniesz doceniać to, co masz dziś.

Życzę Ci, drogi Czytelniku, wielu wspaniałości oraz cieszenia się nimi na co dzień!

Reklamy

2 myśli na temat “DOSTRZEGAJ PIĘKNO KAŻDEGO DNIA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s