SIĘGAJ PO TO, CZEGO CHCESZ!

Wczoraj w drodze powrotnej z klubu, znajomy zapytał mnie, czemu nie chciałam zatańczyć z jego kolegą.

– Nie wiedziałam, że chciał ze mną zatańczyć. Nic nie powiedział! – odparłam lekko zaskoczona.

Mało tego, nie zauważyłam nawet niewerbalnych sygnałów, które byłyby zaproszeniem do wspólnego tańca. Jedyne, co zrobił to podszedł niedaleko i zaczął tańczyć. Ale to w tym przypadku nie wystarczyło. Jak myślicie, jeśli odważyłby się uśmiechnąć i wyciągnąć rękę w moim kierunku? Oczywiście, wtedy zatańczyłabym z nim.

Z tej historii płynie przesłanie: JEŚLI CZEGO CHCESZ, WYRAŹ TO! Nikt  nie czyta w Twoich myślach. Jedynie Ty możesz zrobić krok w kierunku tego, na czym Ci zależy. Nie obawiaj się poprosić o to, czego potrzebujesz. Nigdy nie licz, że druga osoba sama się domyśli. Takie podejście prowadzi zwykle do frustracji i pogorszenia relacji.

Jeśli szukasz pracy czy mieszkania, mów o tym swoim rozmówcom. Być może ktoś słyszał o możliwościach, które okażą się dla Ciebie interesujące. Jeżeli chcesz rzucić palenie albo przestać podjadać, ludzie wokół Ciebie będą wzmacniać Twoją motywację, poprzez zainteresowanie tym, jak Ci idzie oraz dopingowanie. Na pewno znajdą się tacy, którzy będą próbowali ostudzić Twój zapał oraz będą wątpić, że Ci się uda. Jednakże jestem przekonana, że większość osób będzie szczerze życzyć Ci powodzenia.

Gdy zakomunikujesz światu, czego pragniesz i będziesz dążyć do tego ze wszystkich sił, zobaczysz, że los będzie Ci sprzyjał. Każdego dnia zdecyduj, że pójdziesz do przodu. Pamiętaj, że to suma Twoich codziennych wyborów decyduje o tym, jak wygląda Twoje życie.

 

Reklamy

11 myśli na temat “SIĘGAJ PO TO, CZEGO CHCESZ!

  1. Ostatnio zaczęłam wyrażać bardziej wprost to czego oczekuję. Momentami było mi dziwnie. Czułam się…bezczelna? Jednak mój mąż i przyjaciółka stojący z boku, stwierdzili, że moja prośba wcale bezczelna nie jest i to tylko moje odczucie. Uczę sie więc bardziej i bardziej otwierać na swoje potrzeby.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Ja mam taki swój ukochany film i tam główny bohater mówi: „When you want something in life, you just gonna reach out and grab it.” ❤ Dokładnie tym się kieruję w życiu. Nikt za nas nic nie zrobi, nikt nie podejmie decyzji i sami jesteśmy kowalami własnego losu.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s